BASKETBAL muži - 2.liga

2. NL ZAČÍNÁ ZA TÝDEN, ALE MÁME ZA SEBOU PRVNÍ KOLO ČESKÉHO POHÁRU A…

Klid netrval dlouho a v roce 70. Výročí turnovského basketbalu začíná nová sezóna 2013/14. V červnu proběhly hlavní oslavy, které mimo jiné přinesly tuhé generační boje, ale i krásný zápas turnovských hráčů s legendami Českého a Československého basketbalu.

Snad je to náhoda , ale právě v roce 70 let od založení našeho oddílu vstupují naši muži na půdu zatím nejvyšší soutěže v historii oddílu a ta se jmenuje 2. Národní liga.

 

Soutěž začíná v sobotu a neděli 19. a 20. října, kdy v prvním a druhém kole hostíme na svém hřišti družstva Chrudimi a Žďáru nad Sázavou od 18 a v neděli 9.30 hodin.

Hráli jsme však již uplynulý víkend a sice první kolo Českého poháru (finále hostil v únoru Turnov!), v Nové Pace, která s námi hraje 2. NL. Po vyrovnaném poločase, jsme ve druhém utekli na rozdíl téměř dvaceti bodů, a tento rozdíl drželi až do konce zápasu. Zápas nepatřil k nejpohlednějším, ale na krásu se nehraje! Na Pace bylo vidět, že toho spolu ještě moc neodehráli a trochu nižší čísla v rodných listech. Chyběl jim ještě ex extraligový Sucharda a hned v pondělí se posílili o Dolejšího z Trutnova, který projevoval velký zájem hostovat u nás. Vzájemné zápasy v 2. NL budou daleko těžší!

Sokol NOVÁ PAKA - TJ TURNOV 66 : 79  (15:18, 33:37, 46:60)

STATISTIKY:     Švandrlík 20 2x3 2/2, Smolík 15 4x3 4/3, Petřivý 13 1x3 2/2, Bartoň 12 2/2, Jeníček J. 10 1x3 2/1, Banýr 5 2/1, Vích 2 2/2, Valšík 2, Plemeník.

Trojky 8! Šestky 20/15 – (75% - co by za to repre dalo!)

Ve druhém kole hostíme doma 28. října družstvo Mladé Boleslavi. Čas bude upřesněn.

Příznivce turnovského basketbalu upozorňujeme na sobotní (12/10) lahůdku, kdy hostí v prvním kole extraligy tým Děčína, kde nastupuje odchovanec Honza Jiříček, družstvo Pardubic rovněž s odchovancem Pepou Příhonským. Zápas vysílá ČT4 od 18.15 hodin. Poslední zpráva: v Děčíně podepsal smlouvu do konce roku reprezentant Bartoň! 

Pozvánky na basketbal

    Záznamy nenalezeny

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION