Házená: 2.liga žen

Poslední utkání podzimní části soutěže odehrály turnovské házenkářky na domácí palubovce v neděli – 30. listopadu 2014. Aby družstvo „přezimovalo“ na druhém místě druholigové tabulky, byla potřeba hráčky ze západočeského Tachova porazit.

TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov 27 : 26 (10 : 13)

Vzhledem k tomu, že se to v minulých sezónách ani jednou nezdařilo, čekal házenkářky z Českého ráje opravdu těžký zápas, zvlášť když nemohly z důvodu zranění nastoupit mladé turnovské hráčky Davidová C., Šafářová A. a z rodinných důvodů Gahlerová Š.

Turnovské házenkářky se sice dostaly v první minutě do vedení 1 : 0, ale v 5. minutě už vedl celek z Tachova 3 : 1. V jedenácté minutě bylo srovnáno 5 : 5 a do 14. minuty dokázaly domácí strhnout vedení na svoji stranu 7 : 5. Bohužel, v dalších čtrnácti minutách se Turnovačky střelecky neprosadily a udělaly hodně technických chyb. Naopak hostující házenkářky byly úspěšné 6x a dostaly se do vedení 11 : 7. Do konce 1. poločasu se pak domácím podařilo pouze čtyřbrankové vedení Západočešek nepatrně snížit.

Druhý poločas byl na branky bohatší, hlavně ze strany domácího celku. Ve 38. minutě stáhly čtyřbrankové vedení a na ukazateli svítil stav 16 : 16. Ve 42. minutě se konečně Turnovačky dostaly do jednogólového vedení 19 : 18 a to se jim podařilo navýšit až na rozdíl čtyř branek ve 45. minutě (22 : 18). Tachovské házenkářky se však s porážkou nechtěly smířit a hnány svým trenérem opět začaly náskok domácích snižovat. Konec zápasu byl dramatický a turnovský tým si vybojoval výhru alespoň o jedinou branku. Tímto vítězstvím si tým z Turnova zajistil 2. místo v druholigové tabulce po podzimní části soutěže.

Sestava (branky):

Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (5), Koubková A. (5), Kohoutová R. (4), Bártová P. (3), Ševrová V. (3), Ševrová L. (2/1), Tichá I. (2), Nalezencová J. (1), Poláková M. (1), Víšková L. (1), Vališová A.

Utkání řídili páni rozhodčí Harbich Ondřej z Liberce a Tomeš Tomáš ze Dvora Králové, kteří udělili:

ŽK 3 : 1, vyloučení 2 : 1, trestné hody 1 : 4