Mikulášský turnaj v házené

3. ročník memoriálu Lubomíra France
(kategorie mladší žákyně)

S několikadenním zpožděním se do turnovské sportovní haly ve Skálově ulici dostavil Mikuláš s andělem a čertem. Příležitost dostali v neděli - 9. prosince 2012 – od organizátorů házenkářského turnaje, kteří tento turnaj již třetím rokem věnují vzpomínce na hráče, jednoho ze zakladatelů dívčí házené v Turnově a dlouholetého házenkářského trenéra, pana Lubomíra France.

O účast na letošním ročníku byl velký zájem, a protože byl turnaj časově omezen, nemohlo se vyjít všem zájemcům vstříc. Nakonec zde změřilo síly 8 celků. Ty byly rozděleny do dvou základních skupin, z nichž první dva celky postoupily do skupiny bojující o 1. – 4. místo. Hráčky družstev ze třetího a čtvrtého místa v základní skupině hrály o 5. – 8. místo.

Základní skupina A

6. Sokol Bělá pod Bezdězem
7. DHK Loko Liberec
8. TJ Turnov „B“

Většinu zápasů za turnovské „áčko“ odchytala Nikola Sojková, která byla za předvedený výkon a výborné zákroky vyhlášena nejlepší hráčkou družstva TJ Turnov „A“. V zápasech družstva „B“ se v bráně vystřídalo hráček více. Jak už jsme uvedli ve zprávičkách z předešlých turnajů, obsazení postu brankářky v tomto celku je problém – bývalé brankářky již chytat nechtějí a tak v družstvu není stálá brankářka. Hráčky se zřejmě domnívají, že je v házené nejdůležitější dávat góly. Trenérky mají však jiný názor = házená je kolektivní hra a není důležité, která hráčka dává nejvíc gólů. Důležitá je bojovnost, pomoc vypracovat pro spoluhráčku gólovou příležitost, nahrát, ubránit a taky = výkon družstva je ovlivněn a závislý na výkonu brankářky. Na podzim se do brány postavila výše zmiňovaná Nikola Sojková a její výkony vypadají nadějně. Doufejme, že ji post brankářky „chytí“ a stane se oporou družstva na tomto postu.
Nejlepší hráčkou družstva „B“ byla vyhlášena Veronika Víšková.

Sestava (branky) družstva „A“:
Sojková N. (4) – Brožová K. (12), Palounková Ž. (7), Hájková B. (3), Hrdinová V. (3), Víšková V. (3), Hrancová A. (2), Nosková L. (1), Berndtová E., Krupařová J.

Sestava (branky) družstva „B“:
Sojková N. (4), Víšková V. (4), Lednejová P. (3), Berndtová E. (1), Homolková Z. (1), Krupařová J. (1), Rozkovcová A. (1), Kvapilová T.

Trenérky by chtěli poděkovat rozhodčím a rodičům, kteří vypomohli ať už se zajištěním drobných cen pro malé házenkářky, tak i s pomocí u zápisu a časomíry. Poděkování patří také tatínkům – Mikulášům, krásné čertici i andělovi. Snad do turnovské sportovní haly příští rok zase dorazí.

Pozvánky na házenou