HÁZENÁ: TJ Turnov - 1. SC Bohumín - 2. liga starších dorostenek

TJ Turnov - 1. SC Bohumín 21:18 (7:5)

V sobotu 2.11 2019 nastoupilo naše družstvo k dalšímu soutěžnímu utkání 2. ligy starších dorostenek na domácí palubovce, za soupeře jim byly hráčky 1. SC Bohumín. Začátek byl opět jako už několikátý zápas plný nepřesností, ztrát balónu z obou stran, mužstva se předháněla v zahazování brankových příležitostí a nevynucených ztrát balónu a proto svítil na ukazateli v 25 min. stav 6 : 6 . Nás opět podržela několika skvělými zákroky naše mladá brankářka a hlavně její zásluhou se nám podařilo do konce prvního poločasu soupeřkám odskočit o dva góly a proto byl na poločasový výsledek 7:5 pro Turnov.

Nástup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl a soupeřkám se i díky několika špatným rozhodnutím rozhodčích povedlo zápas otočit ve svůj prospěch a bylo z toho 5-minutové vedení o 1 gól. Přečkali jsme v té době 2 vyloučení a znovu jsme zpřesnili hru a v 19 min. jsme opět strhli vedení na svoji stranu a udržovali náskok o 2-3 branky až do konce zápasu a tak jsme se mohli společně radovat z dalšího vítězství 21:18 .

Komentář trenéra :

Po týden staré porážce v Plzni, kde jsme neodehráli dobré utkání se do sestavy vrátily absentující hráčky a bylo to na naší hře hlavně v obraně vidět a hlavně se opět dařilo naší brankářce Martině, která nás několika důležitými zákroky držela ve hře. Dokázali jsme se koncentrovat na zápas, od začátku až do jeho konce a nakonec vydřeli další dva body. Opět se ukázalo, jak je potřeba hrát od začátku do konce a nenechat si utéct nějakou část zápasu a pak to celý zápas muset dohánět.

Dnešní zápas byl hodně těžký, stál hodně moc sil, ale holky hrály jako jeden tým a zaslouženě vyhrály.

Sestava a branky :

Žmolilová M. – Poživilová V. 5/2 , Hatašová Š. 1, Jankulíková D. 7, B. Adamová 1, Marko Máří Anna 2, Cvrčková L. 2, Vítková A. 1, Berndtová E. 1/1, Svobodová A. 1, Pilecká E., Nováková Kateřina, Nováková Kristýna, Holmanová L.

Házená

Turnovské házenkářky zvítězily i v 2. kole ČP v duelu s družstvem Havlíčkova Brodu, které je vedoucím týmem 1.ligy. O postupujícím do dalšího kola ČP rozhodly až 7m hody, když utkání v základní části skončilo s nerozhodným výsledkem 23:23.

TJ Turnov - STV Niesky....aneb Ahoj sousede Hallo Nachbar

Final Handball Niesky

Přijďte se poslední prázdninový víkend podívat, jak se trénuje házená v Německu. V sobotu odpoledne pak odehrají něměčtí házenkáři a házenkářky od 15 hodin přátelská utkání.

Kolektivní sporty vstoupily do nové soutěžní sezony úspěšně

Po letní přípravě se na domácí palubovce haly TJ Turnov ve Skálově ulici představily fanouškům prvními zápasy družstva oddílů basketbalu, volejbalu, házené a florbalu. Hlavní týmy dospělých potěšily své fanoušky vesměs vítěznými zápasy.

Volejbal muž 1.liga: TJ Zikuda Turnov - Č.Budějovice B 3:1 TJ Zikuda Turnov - ČZU B 3:1    Značně posílený turnovský tým měl v zápasech s rezervními extraligovými týmy vždy trochu vlažný vstup do utkání, postupně však bojovností vyrovnal hru, a dokázal vybojovat hned na úvod dvě cenná vítězství.

Házená ženy 2.liga: TJ Turnov - Ústí n.L. 26:18, TJ Turnov - Sokol Písek 25:23 Ženy Turnova porazily nepříjemné soupeře a drží se od začátku v popředí ligové tabulky, postupují i v ČP po výhře nad Sokolem Bělá.

Basketbal muži KP: TJ Turnov - BK Přelouč B 78:62 Výrazně omlazený a ambiciózní domácí tým dokázal nadšením otočit úvodní domácí duel a získat důležité body do soutěže.

Florbal muži národní liga: TJ Turnov - TJ Sokol Mukařov B 6:3 Byť v závěru trochu neurovnaným výkonem, přesto potvrdil silný domácí tým roli favorita i ambice postupu do play off soutěže.

Na úvodní představení na domácí palubovce si ještě musíme počkat u futsalistů v 2.lize. V hale TJ Turnov probíhá i řada zápasů žákovských a dorosteneckých družstev oddílů TJ Turnov, potěšitelný je vzrůstající zájem o tréninky i kvalita hry většiny mladých  sportovců našich míčových sportů.

Každý víkend se v hale TJ Turnov hrají zápasy domácích týmů, samozřejmostí je otevřený Sportbar pro diváky i sportovce. Sledujte dění na stránkách oddílů i TJ, a hlavně přijďte fandit svému oblíbenému sportu, známým, dětem..

FS

Házená: 2.liga žen

Poslední utkání podzimní části soutěže odehrály turnovské házenkářky na domácí palubovce v neděli – 30. listopadu 2014. Aby družstvo „přezimovalo“ na druhém místě druholigové tabulky, byla potřeba hráčky ze západočeského Tachova porazit.

TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov 27 : 26 (10 : 13)