Házená: 2.liga žen/Přebor Prahy st.žákyně

Ke třetímu utkání soutěžního ročníku 2014/2015 zajíždělo turnovské družstvo žen do Prahy. Ve vršovické hale na ně čekaly soupeřky z celku TJ Astra Praha.

TJ Astra Praha - TJ Turnov  23 : 27 (11 : 12)

Lepší vstup do utkání měl turnovský tým, který ve druhé minutě vedl 2 : 0. Soupeřky však srovnaly s Turnovačkami krok a tak začala branková přetahovaná, která skončila vedením celku z Českého ráje po odehraném prvním poločase o jeden gól.

Do 54. minuty utkání získaly hráčky z Turnova nečekaně vysoké sedmibrankové vedení 24 : 17, ale o toto vedení postupně přišly, když v posledních minutách hrály několikrát v oslabení (i o dvě hráčky) a soupeřky skórovaly z rychlých útoků i z trestných 7m hodů. Vedení však Turnovačky udržely a z Prahy si přivezly 2 body za vítězství. Po třech odehraných kolech jsou turnovské házenkářky v druholigové tabulce na 3. místě.

Sestava (branky):

Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (7/2), Koubková A. (5), Ševrová L. (5/2), Kohoutová R. (4), Davidová C. (2), Tichá I. (2), Bártová P. (1), Poláková M., Šafářová A., Ševrová V.

Po týdenní přestávce nastoupí 19. 10. 2014 k dalším utkáním na domácí palubovce sportovní haly ve Skálově ulici jak turnovské družstvo žen, tak i tým mužů. Ženy nastoupí v 16.30 hod. proti soupeřkám z pražských Kobylis, utkání mužů – derby celků TJ Turnov a ŽBS Železný Brod – má začátek v 18.30 hod.

Starší žákyně – Přebor Prahy

Třetího turnaje Přeboru Prahy se v sobotu – 4. října 2014 – zúčastnilo házenkářské družstvo starších žákyň. Pořadatelem byly pražské Kobylisy.

Turnovské házenkářky se střetly s hráčkami pražských celků – Slavie, Astry, Vršovic a domácích Kobylis. Šestý tým dorazil z Pardubic.

Trenérka turnovských starších žákyň V. Ševrová:

Ačkoli se nepodařilo ani jednou zvítězit, předváděly naše žákyně bojovnou házenou, snažily se hrát kolektivně a za to je musíme pochválit. Hlavně v prvních poločasech dokázaly vzdorovat a byly svým protivnicím vyrovnanými soupeřkami (vyjma utkání s družstvem Slavie). Nejlepší výkon předvedly naše holky v utkání s Vršovicemi. S několika přihlížejícími diváky jsme se shodli, že po našem vedení v prvním poločase (7 : 6) pomohli k vítězství soupeřek některými svými rozhodnutími pražští rozhodčí.“

TJ Turnov – DHC Slavia Praha 7 : 14 (1 : 7)

DHK Pardubice 11 : 13 (6 : 5)

Sokol Kobylisy II 3 : 12 (2 : 4)

Astra ZMZ Praha 6 : 12 (3 : 4)

Sokol Vršovice 10 : 16 (7 : 6)

Bíbová A. – Brožová T. (11), Palounková Ž. (10), Víšková V. (8), Nosková L. (5), Berndtová E. (2), Cvrčková L. (1), Košková K.