Házená: 2.liga žen/Přebor Prahy st.žákyně

V neděli – 28. září 2014 – odehrály turnovské házenkářky druhý ligový zápas sezony 2014/2015 na domácí palubovce. Ze severních Čech do Turnova přicestovaly hráčky ústeckého Spartaku, v jehož sestavě je jedna z nejlepších druholigových střelkyň Pavla Janečková, hrající také za prvoligové Kobylisy.

TJ Turnov - HK Spartak Ústí n. L. 24 : 18 (12 : 9)

Vstup do utkání měly výborný domácí házenkářky, které se ve 4. minutě dostaly do vedení 2 : 0. Do osmé minuty skórovaly třikrát pouze hostující hráčky a rázem bylo vedení na jejich straně. Ještě v 10. minutě musely Turnovačky stáhnout jednobrankové vedení, ale pak si „šňůrou“ pěti branek vybudovaly čtyřbrankové vedení a mohly se herně uklidnit. Do konce poločasu se podařilo ústeckým házenkářkám vedení Turnova snížit, ale tříbrankový rozdíl byl uklidňující pro vstup do druhé půle zápasu.

V té byl scénář obdobný jako v 1. poločase. Dvěma brankami domácí získaly vedení 14 : 9, ale hostující třemi trefami stáhly na 14 : 12. Ve 41. minutě vedly turnovské hráčky pouze 15 : 14, ale do 46. min. opět dokázaly poodskočit na pětibrankový rozdíl (19 : 14). V poslední herní čtvrthodince dokázaly na každý gól soupeřek domácí „odpovědět“ a tak se mohli z vítězství radovat nejen turnovské házenkářky a jejich trenér R. Fuchs, ale i jejich fanoušci, kterým mohly Turnovačky po konečném hvizdu poděkovaly za povzbuzování a podporu.

Sestava (branky):

Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (5), Koubková A. (5), Davidová C. (3), Ševrová L. (3/1), Šafářová A. (2), Tichá I. (2), Bártová R. (1), Kohoutová R. (1), Poláková M. (1), Ševrová V. (1)

Starší žákyně – Přebor Prahy

V sobotu 27. září 2014 – vstoupily do své soutěže starší žákyně, které se zúčastnily 2. turnaje Přeboru Prahy. Soupeřkami turnovského celku byly hráčky Slavie Praha, z Astry Praha, Sokola Vršovice a z Bělé pod Bezdězem. Družstvo z Kutné Hory do Prahy nepřicestovalo.

Po prázdninách došlo k zúžení hráčského kádru, zraněná je A. Hrancová a tak do Prahy odcestovalo pouze 7 „statečných“ turnovských starších žákyň, které doplnila jedna mladší žákyně. Po dobře odehraných prvních poločasech, docházely v zápasech proti pražským týmům ve druhých půlích síly… (V utkání s pražskou Astrou dokonce Turnovačky první poločas vyhrávaly 5 : 3!). Zvítězit se podařilo až v posledním utkání, kdy turnovské žákyně porazily soupeřky z Bělé pod Bezdězem.

TJ Turnov – DHC Slavia Praha 8 : 17 ( 5 : 9)

Astra ZMZ Praha 6 : 12 ( 5 : 3)

Sokol Vršovice 9 : 15 ( 5 : 8)

Bělá pod Bezdězem 16 : 6 (11 : 2)

Bíbová A. – Brožová T. (17), Palounková Ž. (6), Berndtová E. (5), Víšková V. (5), Cvrčková L. (3), Nosková L. (2), Nováková K. (1)