Vířivka

VířivkaVe sportcentru TJ Turnov ve Skálově ulici jsou k dispozici 2 vířivé vany typu Comfort 180 pro 1 osobu s doporučenou dobou pobytu 20-30 minut. Začátky termínů jsou každou celou hodinu, objednávky viz on-line rezervace, ceny viz. ceník

 

Ceník

Vířivka 30 minut/osoba 70 Kč

 

Proč do vířivky?

Podstatou pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota (36°C) a cílené proudění. Hydroterapie posiluje krevní oběh, snižuje krevní tlak, zlepšuje kožní tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitní systém. Prospěšně působí také na psychiku člověka: odbourává úzkost, napětí i deprese.

 Při relaxaci ve vaně uvolňuje mozek tzv. endorfiny, které tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozují dobrou náladu. Pravidelné používání vířivé vany dokonce dokáže odstranit problémy s nespavostí.

Pobyt ve vaně pomáhá také při rehabilitaci po zranění. Člověk zažívá ve vodě pocit stavu beztíže, především klouby si odpočinou od neustálého působení gravitace, protože váha těla je ve vodě snížena o 85 -90%. Už samotné ponoření těla do teplé vody ve vířivé vaně zklidňuje a uvolňuje tělo, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů. To je tzv. termální efekt hydroterapie. Mechanický efekt spočívá v krátko- i dlouhodobé úlevě od bolestí.

Nezanedbatelné je využití hydroterapeutických účinků pro rehabilitaci těla po fyzické zátěži při sportu. Horká koupel s masáží odplaví kyselinu mléčnou, která se při aktivitě ukládá ve svalech a způsobuje ztuhlost a bolest. Dále pobyt ve vířivé vaně působí preventivně – zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje kondici a pohyblivost.

Aktuálně ze Sportcentra

Pozvánky do Sportcentra

    Záznamy nenalezeny

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION