Tři medaile z MČR v orientačním sprintu!

Sváteční středa 8. května, patřila v Chrudimi Mistrovství ČR v orientačním sprintu. Turnovský tým, oslabený o vítěze hlavní kategorie z posledních dvou let Tomáše Dlabaju, který se připravuje ve Finsku, byl i přesto úspěšný. Pódium v hlavní kategorii vybojoval Pavel Hradec za 5. místo, Patrik Horák zvítězil v kategorii H18 a Vít Zakouřil získal stříbro v kategorii juniorů. Záznam přenosu ze závodu můžete sledovat v na webu ČT Sport.

 

MČR ve sprintu elita muži

 

V hlavní kategorii mužů zastoupil na pódiu Tomáše Dlabaju Pavel Hradec, který ve vyrovnaném závodě, nabitém hvězdami českého OB sprintu, vybojoval pěkné páte místo, když ztratil na vítězného Vojtu Krále ze Šumperka 47 sekund (23. Wolf, 42. Holas, 44. Oma, 60. Váňa, 83. Hyka, Hostaš, Kořínek, 107. Šurgan (vítěz H21B)).

V ženách s přehledem zvítězila Dana Šafka Brožková, šance naší Míši Omové na stříbro bohužel zhasla na druhém televizním mezičase na 12. kontrole, která se stala pohřebištěm nadějí i dalších turnováků. Míša nakonec skončila jedenáctá (22. Krafková, 36. Steigrová).

Dařilo se nám i v mladších kategoriích MČR. V juniorkách si pro čtvrté místo doběhla Nikola Kochová (10. Pavlovcová, 33. Körberová). V juniorech ukázal sílu do schodů a hlavně ze schodů Vítek Zakouřil a doběhl si pro stříbro za ještě loni za nás běhajícím Adamem Chloupkem (24. Rychlý). Ve starším dorostu závod suverénně ovládl Patrik Horák a získal titul pro OOB Turnov. V mladším dorostu se nám moc nedařilo. V D16 si Lucka Roškotová a Alenka Linková podělily 29. a 30. místo (35. Hudská) a v H16 Filip Wolf skončil 21.

Veteránů vyrazilo pouze několik. Jana Omová skončila čtvrtá v D60, Filip Stárek 16. v H45 a jedinou medaili získal Míra Folprecht, který v H55 vybojoval bronz!

Stránka závodu s výsledky

Daniel Wolf, OOB Turnov

Pozvánky na orientační běh

    Záznamy nenalezeny

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION