Oznámení
  • Lack of access rights - File 'http:/www.mushingcz.cz/wp-content/uploads/2013/08/logo.png'
  • Lack of access rights - File '/images/plakat_lq.png'

Mistrovství Evropy ECF

Městečko Porretruy ve Švýcarsku se svým mohutným hradem je jedním z mála zachovalých středověkých městeček v romantickém kraji, kde tmavé jehličnaté lesy, modré řeky, hluboká jezera a zelené pastviny dávají okolním Neuchâtelským horám atmosféru ráje. Tak praví turistický průvodce. Letos se tam sjelo celkem 336 závodníků na Mistrovství Evropy Evropské canicrossové federace. Jak už to někdy na takových závodech bývá, tak příroda a pořadatelé zařídily pravý opak rajské přírody, když tratě nad městem za vytrvalého deště vedly rozmáčenými loukami, bahnitými stržemi nebo jako slalomová dráha mezi hustým porostem jehličnatého lesa. Závod tak v canicrossových a bikejoringových disciplínách znamenal loterii, ve které jen málokdo přežil bez pádů a odřenin. Sám jsem se o tom přesvědčil v prvním kole bikejoringu hned čtyřikrát a ve druhém kole jen dvakrát, zato velmi intenzivně. Naše klubová výprava čítala polovinu české účasti a tvořili jí Šimon Cipro, Vendula Pekárková, Michaela Srchová, Václav Vančura a Ivo Vacke. Všichni bojovali se svými psy do posledních sil a zaslouží si za daných podmínek jen obdiv !

Zde jsou výsledky:

Canicross ženy 19-39 let: 5. Nicole Marešová, 6. Michaela Srchová, 8. Jana Draslarová

Canicross muži 19-39 let:  4. Jiří Suchý, 6. Michal Ženíšek

Canicross muži 50-59 let:  3. Rudolf Homolka

Bikejöring ženy: 2. Nicole Marešová, 5. Vendula Pekárková, 12. Václava Kuříková

Bikejöring muži:  7. Michal Tobiášek, 10. Šimon Cipro, 26. Václav Vančura

Bikejöring muži 50-59 let:  2. Ivo Vacke

Canicross štafety ženy: 4. Vendula Pekárková, Nicole Marešová, Michaela Srchová

Canicross štafety muži:  3. Michal Ženíšek, Jiří Suchý, Šimon Cipro

Autor článku: Ivo Vacke

 

Pozvánky na musher club

    Záznamy nenalezeny

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION