Oznámení

Beachvolejbalové kurty dokončeny a přiraveny pro zkušební provoz

Po několikaletých přípravách projektu se podařilo stavebně dokončit beachvolejbalové kurty a volnočasový areál. Velké díky patří představitelům TJ za podporu a realizaci projektu, Sokolům Turnov za pronájem pozemků, firmě Zikuda - vodohospodářské stavby za vybudování areálu, Městu Turnov a jednotlivcům za poskytnutí finančního příspěvku.

V areále je potřeba nyní dodělat další detaily, ale je připraven už ke zkušebnímu provozu, během kterého budeme vychytávat mouchy a zejména připravovat provozní a rezervační  systém pro budoucí používání. Slavnostní otevření areálu bude v polovině června, o termínu vás budeme brzy informovat.

Nyní je zásadní, aby areál začal žít svým sportovní životem. Užívání kurtů je po zkušební dobu (minimálně do konce května) zdarma. Zájemci zejména z řad oddílu, TJ, kteří mají už nyní přístup do areálu, si mohou rezervovat hřiště přes sdílenou google tabulku.

Tělovýchovná jednota a náš oddíl shání i nadále finanční prostředky na dokončování mnoha detailů. Važíme se každého příspěvku, který jsme od Vás získali. Případní další zájemci nás mohou podpořit v naší sbírce. Moc děkujeme!

Přeji všem, abyste si areál užívali a začalo se tam brzy sportovat.

Pavel Starý - volejbal TJ Turnov

Turnovské ligové ženy po Novém roce

Turnovské ligové ženy jsou po podzimní části s vyrovnanou bilancí 7 výher a 7 porážek na 5. příčce druholigové tabulky skupiny B.

Po Novém roce pokračují v soutěži dvěmi dvojutkáními na hřištích soupeřů – Suchdol (15. 1.) a Chabařovice (22. 1.).

Na domácí palubovce se představí až 5. 2., kdy v derby přivítají hráčky TJ Sokol Mnichovo Hradiště. První utkání začíná v 10 hodin, druhé pak dle dohody (nejdéle ve 14 hodin).

Muži A: Vítězná série pokračuje

V sobotu,8.12.2018, odehrál mužský A-tým svůj poslední domací zápas v tomto roce. Ba domácí palubovce přivítali TJ Slavia Hradec Králove,bývalý účastní 1. ligy. Domácí hráči chtěli prodloužit viltěznou sérii,která byla na krátkou dobu přerušena minulý týden,kdy hráči Turnova jednou prohráli v Chocni (3:0,1:3).
Do prvního zápasu nastoupili domácí odhodlaně s jasným cílem,nedat soupeři žádnou šanci na zisk bodů. Začátek byl,jako obvykle,velmi vlažný a rozpačitý. Jasného vedení se turnovští ujali až za stavu 14:14. Dokázali jsme kvalitně servírovat a donutit soupeře k chybám. Nakonec z toho bylo jasné vítězstvi v prvním setu 25:18. Druhý set byl stejný jako první i se stejným výsledkem,25:18. Třetí set domácím moc nevyšel a museli dotahovat 8 bodovou ztrátu. To se povedlo,avšak vítězství z toho nebylo,28:30. Čtvrtý set již byl zase v režii domácích a také z toho bylo jednoznačné vítězstvi 25:11.

Druhý zápas jsme začali v pozměněné sestavě,ale se stejným záměrem. První set jsme vyhrali 25:15. Druhý set byl ve stejném duchu,bohužel jsme neudrželi bodový náskok a prohráli set 23:25. Do třetího setu jsme vstoupili lépe. Bohužel více chyb na příjmu a útoku nás málem stály výhru v tomto setu. Díky kvalitnímu servisu jsme donutili soupeře k nevynuceným chybám a set vyhráli 25:23. Čtvrtý set jsme si již soupeře drželi bodově v odstupu a set dotáhli do vítězného konce,25:22.

Sestava prvního zápasu - 3:1
Folprecht, Zelfel, Chum, Kovář, Staněk, Žalský (L-Bukovjan)
střildali: Peníška, Vencovský, Kuncíř

Sestava druhého zápasu - 3:1
Kuncíř, Zelfel, Chum, Zelfel, Peníška, Staněk, Vencovský (L-Bukovjan)
střildali: Kovář, Žalský, Folprecht

V novém roce a druhé půlce soutěže se turnovští hráči představí 19.1.2019 proti soupeři z Havlíčkova Brodu. Přijďte prosím podpořit domácí hráče a hnát je za ziskem dalších bodů a dobrým výsledkem v sezóně 2018/2019.

Muži A: Severočeské derby

TJ Sokol Malá Skála - TJ Zikuda Turnov

3:0 (22,9,21), 1:3 (20,-23,-19,-22)

Tuto sobotu,3.11.2018,se Turnovávi vydali na nejdelší cestu za svým soupeřem, a to na Malou Skálu https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td0/1/16/1f602.png");">

Muži A: Dělba bodů

Po Vánoční pauze se turnovští volejbalisté představili před domácím publikem. Diváci mohli vidět zajímavé dvojutkání. Muži se utkali s týmem Havlíčkův Brod a ženy s ČVUT Praha.

1. zápas: Turnov vs. H. Brod 3:0
Do prvního zápasu vstoupili domáci velmi dobře. Od začatku si drželi od soupeře značný odstup a vytvořili si dostatečný bodový náskok. Takto probíhaly všechby tři sety a domácí jednoznačně zvitězili.

2. zápas: Turnov vs. H. Brod 0:3
Do druhého zápasu domácí vstoupili úplňe opačně. Od začátku tahali za kratši konec a hosté tak neodjeli s prázdnou a došlo o rovnoměrnou dělbu bodů.

Příští týden čeká turnovské volejbalisty a volejbalistky společná cesta do Žďáru n. Sázavou,kde se poperou o body do tabulky. Na domácí půdě se muži představí 9.2.2019, kdy se odehraje velké derby, Turnov vs. Malá Skála.
Prosím,udělejte si čas a přijďte domácí volejbalisty podpořit na cestě za dalšímy výhrami a body do tabulky.