Oznámení

Orientační běžci OB TJ Turnov začali úspěšně sezonu České ligy klubů

V sobotu 23.3.v lesích u H.Králové orientační běžci Turnova v prvním letošním závodě Českého poháru štafet ukázali svojí sílu zejména v mládežnických kategoriích. Štafeta dorostenek TUR (Pekařová,Martanová,Kochová A.) skončila na 2.místě, dorostenci 7., muži 6., ženy 18. Zároveň jasně vyhrály  svůj veřejný závod st.žákyně a na 2.místě skončili st.žáci a ml.žáci. Velmi úspěšný vstup oddílu do sezony!

IMG 0129

stříbrná štafeta dorostenek Turnova (zleva Martanová L.,Pekařová,Kochová A.)

IMG 0124

vítězná štafeta st.žákyň Turnova(zleva Martanová E.,Novotná M. a Mellanová)

MČR štafet a klubů v Jablonci n.N. - 3x zlato do Turnova!

mistři na webNa jednom z nejhezčích a nejlépe obsazených mistrovství štafet a klubů (jen klubových štafet běželo 230!) za poslední roky se dočkal oddíl OB TJ Turnov velkého triumfu a získal 3 mistrovské tituly v hlavních kategoriích. Mistrovský titul štafety dorostenců (Pavlovec, Wolf,Horák) doplnil nedělní neočekávaný „double“ v soutěži klubových štafet (4 muži + 3 ženy) v kategoriích dospělých i dorostu. Do Turnova tak putovala plná polovina zlatých medailí v mistrovských kategoriích. Vše v pěkné aréně, výborně zorganizované a za početné divácké kulisy po nesmírně dramatickém průběhu. Skvělý zážitek pro všechny, kdo byli u toho, OB TJ Turnov se stal tentokrát jasně nejúspěšnějším oddílem.  Spanilý průvod Turnovem a dlouhá nedělní noc završily nezapomenutelný víkend. Turnovu se vyplatila pečlivá příprava a nevídaný počet téměř 60 závodníků si závody užil.

Orientační běžci dokončili slavnou Tiomilu!

Enköping / Turnov – Turnovští orientační běžci si připsali další veliký úspěch a mezník ve své klubové historii. Svojí úspěšnou účastí na nejslavnějších švédských štafetách Tiomila, zkompletovali jako vůbec první český klub v historii svoji účast ve všech třech největších štafetových závodech světa. A tak po 98. místě z 1498 sedmičlenných týmů na největších finských štafetách Jukola v roce 2008, 65. místě na nejzábavnějších 25 členných štafetách 25manna, završili kompletní trojici 72., resp. 73. místem na drsných desetičlenných nočních štafetách Tiomila.

Turnovský tým pro Tiomilu

Nejprve se do švédského lesa vydaly turnovské ženy. Spolu s dalšími 343 týmy odstartovaly v sobotu 4. května 2013 odpoledne na celkem pět úseků a závod dokončily v podvečer. Turnovský tým ve složení Lucie Krafková, Markéta Poloprutská, Tereza Uhlíková, Iva Rufferová a Michaela Omová nakonec úspěšně dokončil závod na pěkném 73. místě v konečné klasifikaci, jako suverénně nejlepší z neskandinávských klubů.

Start mužského závodu

Ve čtvrt na jedenáct večer pak vystartovalo přes tři sta desetičlenných týmů mužů. Na ty čekalo takřka 130 kilometrů nočním a ranním švédským lesem. Turnovský tým nastoupil ve složení Daniel Wolf, Vít Zakouřil, Petr Fodor, Martin Baier, Jindřich Kořínek, Martin Váňa, Patrik Horák, Ondřej Holas, Martin Vlček a Pavel Hradec. Tým vstoupil do závodu velice dobře a po prvním úseku Daniela Wolfa figuroval v hlavní skupině na skvělém 40. místě, dokonce jen pár sekund za pozdějšími vítězi – hvězdy nabitým finským velkoklubem Kalevan Rasti. Na druhém úseku ovšem bohužel Vít Zakouřil výrazně ztratil a propadl se až do druhé stovky pořadí. Zbytek závodu se nesl ve stahování ztráty a šplhání výsledkovou listinou až na konečné výtečné 72. místo. „Je to krásný výsledek, zhruba takový, který jsme očekávali, každopádně je to výsledek historický,“ prozradil v cíli spokojený nepsaný kapitán týmu Petr Fodor. Nyní se pozornost turnovského klubu otáčí po zbytek sezony zpět na českou scénu, ale již se spřádají plány na příští mezinárodní klubovou reprezentaci, tak aby OOB TJ Turnov nebyl pouze špičkový český klub, ale klub o kterém se bude ještě více vědět i v „orienťácké“ Evropě.

Stránky závodu s výsledky a videi

Daniel Wolf, OOB TJ Turnov

Tři medaile z MČR v orientačním sprintu!

Sváteční středa 8. května, patřila v Chrudimi Mistrovství ČR v orientačním sprintu. Turnovský tým, oslabený o vítěze hlavní kategorie z posledních dvou let Tomáše Dlabaju, který se připravuje ve Finsku, byl i přesto úspěšný. Pódium v hlavní kategorii vybojoval Pavel Hradec za 5. místo, Patrik Horák zvítězil v kategorii H18 a Vít Zakouřil získal stříbro v kategorii juniorů. Záznam přenosu ze závodu můžete sledovat v na webu ČT Sport.

MČR ve sprintu elita muži

V hlavní kategorii mužů zastoupil na pódiu Tomáše Dlabaju Pavel Hradec, který ve vyrovnaném závodě, nabitém hvězdami českého OB sprintu, vybojoval pěkné páte místo, když ztratil na vítězného Vojtu Krále ze Šumperka 47 sekund (23. Wolf, 42. Holas, 44. Oma, 60. Váňa, 83. Hyka, Hostaš, Kořínek, 107. Šurgan (vítěz H21B)).

V ženách s přehledem zvítězila Dana Šafka Brožková, šance naší Míši Omové na stříbro bohužel zhasla na druhém televizním mezičase na 12. kontrole, která se stala pohřebištěm nadějí i dalších turnováků. Míša nakonec skončila jedenáctá (22. Krafková, 36. Steigrová).

Dařilo se nám i v mladších kategoriích MČR. V juniorkách si pro čtvrté místo doběhla Nikola Kochová (10. Pavlovcová, 33. Körberová). V juniorech ukázal sílu do schodů a hlavně ze schodů Vítek Zakouřil a doběhl si pro stříbro za ještě loni za nás běhajícím Adamem Chloupkem (24. Rychlý). Ve starším dorostu závod suverénně ovládl Patrik Horák a získal titul pro OOB Turnov. V mladším dorostu se nám moc nedařilo. V D16 si Lucka Roškotová a Alenka Linková podělily 29. a 30. místo (35. Hudská) a v H16 Filip Wolf skončil 21.

Veteránů vyrazilo pouze několik. Jana Omová skončila čtvrtá v D60, Filip Stárek 16. v H45 a jedinou medaili získal Míra Folprecht, který v H55 vybojoval bronz!

Stránka závodu s výsledky

Daniel Wolf, OOB Turnov

Tomáš Dlabaja bronzový na klasické trati

Mistrovství České republiky na klasické trati definitivně uzavřelo letošní sezonu individuálních soutěží. Běželo se takřka v domácím terénu v Žehrovských lesích s centrem ve Skokovech.