2. liga futsalu: Dalmach - GL Litoměřice 3:4 (0:2)

Před 160 diváky chtěli domácí navázat na premiérové vítězství proti dosud stoprocentnímu lídrovi. Ten dorazil také se svou největší hvězdou – fotbalovým exligistou Tomášem Pešírem, který během kariéry okusil nejen českou, ale i polskou, tureckou, kyperskou nebo skotskou nejvyšší soutěž.

A zápas rozehráli hosté lépe. Po prvním poločase vedli 2:0, a když stejnou porci nasázeli za Prokopcova záda během sedmi minut i po změně stran, mířili suverénně za výhrou. Domácí se naopak dlouho hledali. Za třicet minut nebyli schopni skórovat.

Poslední čtvrtina zápasu však patřila Dalmachu. Kratochvíl s Pekařem upravili na 2:4 a všichni fanoušci futsalu ví, že dvougólové manko se během pěti minut dá lehce stáhnout. Tím spíš, když ve 37. minutě měl Tomáš Kratochvíl možnost zahrávat desetimetrový kop. Bohužel pro domácí ale nezamířil dobře, poslal míč těsně vedle tyče. A i když o minutu později stejný hráč přece jen upravil na 3:4, Turnov na body nakonec nedosáhl. V tabulce je tak až předposlední, po skončení fotbalových soutěžích by však tradičně měla jeho forma vzrůstat.

Branky: 32. a 38. Kratochvíl, 35. Pekař – 1. Fadler, 9. Tomášek, 22. Chrobák, 27. Šimon. Dalmach Turnov: Prokopec (Koubus) – Kratochvíl, Pařízek, D. Hurt, D. Šulc, Pekař, Krejčík, Kroupa, Šteffan, J. Mencl.

Ostatní: Benešov – F. A. Zole Č. Lípa 1:1 (0:1), M. Boleslav – Plzeň 1:4 (1:3), Démoni Č.Lípa – Radobýl Litoměřice 15:3 (6:0), Jablonec n. N. – Ústí n. L. 15:9 (5:2), Písek – Chotěboř 3:6 (0:4).

Příští kolo: F. A. Zole Č. Lípa – Plzeň, Chotěboř – Mladá Boleslav, Ústí n. L. – Písek, GL Litoměřice – Jablonec n. N., Radobýl Litoměřice – Dalmach Turnov (neděle 19.00), Benešov – Démoni Č. Lípa.