Kluci hrali doma s Havl. Brodem

TJ TURNOV x TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD (85:54)

Turnovští reprezentanti nastoupili v sobotním podvečeru k odloženému zápasu proti týmu z Havlíčkova Brodu. Nevěděli jsme, co nás čeká, protože v minulé sezóně jsme s nimi jednou prohráli. Soupeř přijel sice pouze v počtu 7 hráčů, ale rozhodně jsme je nemohli podcenit. První čtvrtina se nesla spíše v duchu vzájemného oťukávání a okoukávání. Vyhráli jsme jí 22:16, což neznamenalo žádný klid do našich řad. V pauze jsme si řekli, že takhle hrát nejde a že se musí něco změnit. Pokyny trenéra jsme začali plnit a náskok začal narůstat. Již v první půlce zápasu se na hřišti ukázali téměř všichni hráči ze zápisu. Poločasové vedení 42:26 bylo díky týmovému výkonu. Do třetí čtvrtiny jsme vlétli jako uragán a dobrým napadáním jsme nutili soupeře ke ztrátám. Prvních 5 minut jsme vyhráli 12:0 a soupeř byl na kolenou. Po zbytek utkání jsme udržovali tempo zápasu a nepustili soupeře do nějakého náznaku odporu. Všech 12 hráčů Turnova dostalo slušné minuty na hřišti a to je v takovém zápasu důležité. Opět nás zdobila nesobecká hra plná asistencí a pěkných akcí. Konečná výhra o 31 bodů je krásná. Nyní nás čeká dvojzápas na hřišti soupeřů a poté v neděli 13.12.2015 8:30 domácí utkání s BSK TJ JIČÍN.

Statistiky: Jeníček J. 20(1/0), Nejedlo 14 (1/0), Šimůnek 10, Vích 9(2/1), Petřivý 8, Jeníček L. (1x3), Krejčí 6, Špetlík 4, Valšík 3(1x3), Vaněček 2, Mojsl 2, Netušil 0.

V neděli 13.12.2015 8:30 domácí utkání s BSK TJ JIČÍN v hale ve Skálově ulici.

BASKETBAL muži - 2.liga

2. NL ZAČÍNÁ ZA TÝDEN, ALE MÁME ZA SEBOU PRVNÍ KOLO ČESKÉHO POHÁRU A…

Klid netrval dlouho a v roce 70. Výročí turnovského basketbalu začíná nová sezóna 2013/14. V červnu proběhly hlavní oslavy, které mimo jiné přinesly tuhé generační boje, ale i krásný zápas turnovských hráčů s legendami Českého a Československého basketbalu.

Snad je to náhoda , ale právě v roce 70 let od založení našeho oddílu vstupují naši muži na půdu zatím nejvyšší soutěže v historii oddílu a ta se jmenuje 2. Národní liga.

Semifinále ČP v basketbale v Turnově: BK Pardubice - BK Prostějov

Výsledky čtvrtfinálových zápasů Poháru České pošty v basketbale mužů v Turnově a Liberci rozhodly o složení semifinálových dvojic pro čtvrteční souboje. V hale TJ Turnov se od 17:00 utkají očekávaní postupující BK Pardubice (porazil Kondory Liberec 101:67) a BK Prostějov (porazil Spartu Praha 96:85). Druhé semifinále proběhne zároveň v Liberci, finále pak o den později tamtéž.

Výsledky včerejších zápasů v turnovské hale:

NH Ostrava - BK Děčín 84:77

ČEZ Nymburk - BC Kolín 101:67

Zatímco první zápas byl poměrně vyrovnaný a plný tvrdých osobních soubojů, v druhém zápase pak už bylo díky jednoznačné převaze favorita dost prostoru i pro efektní akce. 300 diváků v turnovské hale se tak rozhodně nenudilo a dnes si mohou užít ještě jednu možnost vidět špičkový český basketbal.. Taže dnes od 17:00 přijďte do haly TJ !!

Český pohár v basketbale mužů se v Turnově vydařil!

Semifinálovým zápasem  BK Pardubice - BK Prostějov (106:93) skončil dvoudenní svátek pro turnovské příznivce basketbalu. Díky úsilí především pořadatelů z domácího oddílu basketbalu byly ohlasy vesměs velmi příznivé, a to jak od diváků, tak od hrajících mužstev. V hale se vystřídalo od 300 do 400 diváků, kteří viděli vesměs špičkový basketbal s velkým nasazením. V semifinále to byl souboj 7 statečných z Prostějova s nabitou lavičkou Pardubic, který byl po 3/4 zápasu zcela vyrovnaný. Přestože Prostějov vedl už o 10 bodů, nakonec podlehl nátlakovému, fyzicky náročnému basketbalu Pardubic.Oba týmy sklidili potlesk diváků a poděkovaly jim za výbornou atmosféru. Díky všem pořadatelům!

Basketbal dorost U15: TJ Turnov vs BK Pardubice B 41:103 a 31:79

Proti záloze dnes asi nejlepšího mládežnického týmu u nás neměli nezkušení domácí šanci na vítězství, ale obě utkání pro ně byla velkou školou do budoucna.