Házená: 2.liga žen

Po téměř měsíční absenci domácího utkání hostily turnovské házenkářky hráčky z nedaleké Bělé pod Bezdězem. Tým žen v Bělé založila bývalá turnovská odchovankyně Jana Kotrmanová (roz. Šteffanová), která přestoupila před několika lety z Turnova do Liberce. Tam spolu s některými současnými spoluhráčkami hrála 1. ligu jak v dorostenecké, tak v ženské kategorii. Během studia VŠ sbírala hráčské zkušenosti i v nejvyšší soutěži v házené žen – WHIL za oddíl DHK Zora Olomouc.

TJ Turnov - TJ Sokol Bělá p. B. 16 : 16 (8 : 13)

Turnovský trenér dal hned v úvodu osobní obranu na nejlepší druholigovou střelkyni J. Kotrmanovou. Tím však vznikl na brankovišti větší prostor pro ostatní, které toho dokázaly využít. Do 12. minuty bylo utkání celkem vyrovnané – stav 3 : 4 pro hostující hráčky. Čtyřmi po sobě vstřelenými brankami se dostaly házenkářky z Bělé do pětibrankového vedení. V 19. minutě utkání svítil na ukazateli stav 3 : 8. Rozdílem pěti gólů skončila první půle utkání.

Ve druhé půli domácí zlepšily obrannou činnost a dovolily hostujícím hráčkám vstřelit pouze 3 branky. (Všechny vstřelila J. Kotrmanová, která na sebe brala veškerou odpovědnost). Ke konečnému výsledku, kdy Turnovačky dokázaly stáhnout šestibrankové vedení svých soupeřek (ve 34. minutě byl stav 8 : 14), přispěla výborným výkonem chytající domácí brankářka Lucie Podhajská.

Trenér domácích házenkářek R. Fuchs:

„Utkání se zvláštním nábojem derby. Obě družstva chtěla zvítězit a předvést před naplněnou halou že jsou lepší. První poločas se to dařilo hráčkám z Bělé a to zejména rychlými protiútoky i po obdržení branky. V útoku nám nešla střelba a obrana si nedokázala poradit s průniky spojek, které se často dostaly až na brankoviště. Druhý poločas už byl lepší, ale určitá nervozita byla znát. Postupně jsme dotahovali a soupeřkám povolili pouze 3 branky za 30 minut. Poslední vyrovnávací branku vstřelila Aiisi Dagmar 4 sekundy před koncem, z nařízeného volného hodu. Obzvláště musím vyzdvihnout výkon naší brankářky Lucie Podhajské, která v druhém poločase zlikvidovala dost střeleckých pokusů soupeřek a ještě 2 sedmimetrové hody. Tím má lví podíl na úspěchu družstva“.

Vedoucí družstva turnovských žen V. Ševrová:

Škoda, že se nám nepodařilo získat oba body, ale vzhledem k vývoji zápasu je pro nás zisk bodu uspokojující. I když některé hráčky z města pod Bezdězem měly herní přestávku, přeci jen, několik let hrály první ligu a to nelze zapomenout. Chceme poděkovat všem turnovským divákům, kteří přišli do haly ve Skálově ulici podpořit právě náš tým“.