Házená: Dva body pro turnovské ženy

V sobotu – 28. září hostilo turnovské družstvo žen házenkářky z pražského celku Vršovice „B“.

TJ Turnov – Sokol Vršovice B    23:17   (14 : 10)

První poločas byl hodně vyrovnaný. Domácí se sice několikrát dostaly do dvoubrankového vedení, ale soupeřky v několika minutách dokázaly vždy vyrovnat (2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:5). V 16. minutě byl stav 7 : 5 pro turnovské házenkářky, které do konce poločasu získaly vedení dokonce o 4 branky.

Vstup do druhého poločasu opět turnovským hráčkám nevyšel. Stejně jako v prvním utkání v Ledči dokázaly soupeřky stáhnout brankový rozdíl až na 15 : 14. Po oddechovém čase turnovského trenéra se hra domácích zlepšila a v poslední desetiminutovce dokázaly domácí zvýšit své vedení na rozdíl šesti branek.

Střelecky se v utkání prosadila D. Aissi (8 branek), která po „zaměření mušky“ od 8. minuty dokázala proměnit téměř všechny svoje střelecké příležitosti. V utkání několikrát vyšla spolupráce spojek s pivotmankami, které tím dostaly příležitost zapsat se také do střelecké listiny (J. Nalezencová a L. Ševrová). Bohužel, minimální příležitost na skórování měly hráčky na postu křídla. V tomto utkání křídla pouze pomáhala spojkám k „roztahování“ obrany a tím jim umožnily snadnější proniknutí k brankovišti soupeřek či proskočení obranou (A. Koubková, R. Kohoutová, D. Aissi).

Ač se to pražským hráčkám příliš nelíbilo, dva body zůstaly v Turnově a turnovský tým tak má lepší vstup do sezóny než loni. Snad se bude dařit i v příštích utkáních, i když Turnovačky ve 2. lize nečeká žádný lehký soupeř.

Sestava (branky):

Kučerová B. – Aissi D. (8/1), Ševrová L. (5/3), Kohoutová R. (4), Koubková A. (3), Nalezencová J. (2), Gahlerová Š. (1/1), Bártová P., Poláková M., Šafářová A., Ševrová V., Tichá I., Víšková L.

Utkání řídili páni rozhodčí: Semerád Jiří a Vlk Vlastimil (oba z Pardubic), kteří udělili:

Žluté karty – 2 : 2; vyloučení – 2 : 2; trestné hody – 6 : 3

Ke třetímu utkání sezony 2013/2014 zajíždí turnovské družstvo žen v sobotu - 5. 10. 2013 do severočeského Ústí nad Labem.